گرگرفتگی در خانم‌ها دلایل و درمان

گرگرفتگی یکی از علایم شایع یائسگی است که حدود هفتادو‌پنج درصد زنان یائسه آن را تجربه می‌کنند و می‌تواند به عنوان احساس گرما یا داغی بدن توصیف شود. گرگرفتگی ممکن است به خودی خود رخ دهد اما اغلب با عرق شبانه یا تعریق زیاد در طول روز همراه است. گرگرفتگی و عرق کردن نیز می‌تواند با احساس تهوع، سرگیجه یا احساس ناخوشی همراه باشد. البته علل دیگری نیز وجود دارند که از یائسگی جدا است. در ادامه با گرگرفتگی در خانم‌ها دلایل و درمان همراه ما باشید.

تعریق و گرگرفتگی های یائسگی در خانم ها:

گرگرفتگی در دوران یائسگی ممکن است در تمام بدن احساس شود اما اغلب روی صورت و گردن تاثیر می گذارد. گرگرفتگی باعث می شود که زنان با سرخ شدن پوستشان گرم شوند. گرگرفتگی زیاد اتفاق می افتد یا به عنوان یکی از دلایل تعریق در دوران یائسگی نقش دارد. گرگرفتگی و عرق کردن در دوران یائسگی, علائم برجسته ای هستند که اغلب با هم اتفاق می افتد.

چه انتظاری می توانم داشته باشم؟

گرگرفتگی در ارتباط با یائسگی می تواند در هر زمانی رخ دهد. برخی زنان اینها را نشانه اصلی یائسگی می دانند. برخی دیگر بدون مشکل از میان یائسگی حرکت می کنند و در زمان آخرین دوره زندگی خود را تجربه می کنند. برای چند نفر, علایم می تواند سال ها فراتر از پایان قاعدگی ادامه یابد.

گرگرفتگی و تعریق در هر زمانی از روز ممکن است اتفاق بیفتد (اغلب در بدترین لحظات ممکن). اینها می توانند به اندازه چندین بار در ساعت روی دهند. تعداد دفعات تجربه شده توسط یک زن معمولی تا حد زیادی متفاوت است. هر گرگرفتگی چند ثانیه یا چند دقیقه طول می‌کشد.

چرا این اتفاق می افتد؟

علت ریشه‌ای گرگرفتگی روشن نیست. چیزی که معلوم است این است که این بخشی از مغز که احساس می‌شود و دمای بدن را کنترل می کند، هیپوتالاموس است. در دوران یائسگی میزان استروژن کاهش می‌یابد.

اگرچه دانشمندان به طور کامل درک نکرده اند، دانشمندان بر این باورند که این کاهش در میزان استروژن باعث می شود که هیپوتالاموس حس دمای بدن را خیلی داغ کند. این باعث پاسخ طراحی شده برای خنک کردن بدن می شود. خون بیشتر به پوست می رود (یکی از علل سرخ شدن و قرمز شدن پوست) و غدد عرق شروع به کار می‌کنند.

گرگرفتگی های یائسگی در خانم ها و محیط زیست:

یکی از علل سرخ شدن در دوران یائسگی, تغییرات در محیط خارجی است. برای مثال, حرکت بین داخل خانه و فضای باز با تفاوت های زیاد در دما است. به همین دلیل است که زنان در تابستان یا هنگام ورود به تابستان یا ورود به فضاهای گرم در هوای سرد, علائم را آشکار می کند.

دیگر محرک ها یا علل گرگرفتگی یائسگی شامل استرس اضطراب احساسات بالا و حتی خوردن غذاهای ادویه دار، است. هیچ خطر پزشکی واقعی وجود ندارد. با این حال, زمانی که در شب اتفاق می افتد و با عرق شبانه همراه است، می توانند خواب و استراحت شما را برهم بزنند. این به نوبه خود باعث می شود تا احساس، تمرکز و سطح انرژی را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

دلایل دیگری برای گرگرفتگی در خانم ها:

اگر چه علت گرگرفتگی در ابتدا به یائسگی گفته می شود, اما دلایل دیگری نیز وجود دارد که چرا شما ممکن است این علامت را تجربه کنید. گفته شده است و شامل :

 • چاقی
 • مشکلات غذایی
 • پرکاری تیروئید
 • اضطراب
 • داروها
 • مشکلات قلبی
 • تب
 • سل
 • برخی سرطان ها

ممکن است هر دوی زنان و مردان این مشکل را تجربه کنند. اگر از گرگرفتگی شدید رنج می برید و احساس می کنید که علت یائسگی است، باید با پزشک خود مشورت کنید..

کپسول نرم باریج EPO (روغن گل مغربی)

 • درمان کمکی سندرم پیش قاعدگی (PMS) و گر گرفتگی دوران یائسگی
 • درمان کمکی نوروپاتی دیابتی و اختلال نعوظ در بیماران دیابتی
 • بهبود علائم آرتریت روماتوئید و بیماری اسکلروز متعدد (MS)

جهت کسب اطلاعات بیشتر به صفحه محصول گل مغربی باریج  مراجعه نمایید.

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا